Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2017
Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Wśród startujących znaleźli się także reprezentanci będzińskiego zespołu Galway, którzy wystartowali w konkurencjach drużynowych oraz solowych.

Czworo tancerzy z zespołu tańca irlandzkiego Galway trenującego w Ośrodku Kultury w Będzinie wystąpiło w Pradze z ramienia szkoły tańca irlandzkiego Sweeney McAvinchey Poland, w której nauczycielami są Shane McAvinchey TCRG (certyfikowany nauczyciel) oraz Mary Sweeney ADCRG (certyfikowany sędzia). Marzena Bojdylla, Karol Malinowski, Sara Gumułka i Daria Radoszewska na scenie zaprezentowali tańce drużynowe, tańczone w parze oraz w cztery osoby oraz tańce solowe na poziomach od beginner, poprzez primary, po intermediate, który jest przedostatnim poziomem zaawansowania przed mistrzowską kategorią open. Część wyników pozwoliła tancerzom z Galway na awans do wyższej kategorii tanecznej.

Warto podkreślić, że dla Sary i Darii były to pierwsze zawody w tańcu irlandzkim. Dziewczyny, które są w zespole najkrócej stażem nie zawiodły swoich koleżanek i kolegów i również triumfowały w wybranych przez siebie konkurencjach. – Sara i Daria tańczą z nami od połowy ubiegłego roku. Robią ogromne postępy w krótkim czasie i szybko doganiają poziomem tanecznym swoich nieco bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. Dziewczyny były nieco zestresowane przed swoim debiutem na zawodach, ale mamy nadzieję, że nasze rady i wsparcie na treningach dodało im otuchy – mówi Iwona Polak, kierowniczka zespołu Galway.

Po raz kolejny tancerze wrócili z naręczem trofeów. Łącznie w konkurencjach solowych i drużynowych w czteroosobowym składzie zdobyli 16 medali i dwa puchary. Każda z tancerek może również cieszyć się awansem do wyższej kategorii tanecznej.

Udział tancerzy z zespołu Galway w zawodach Prague Feis 2013 był dofinansowany przez Fundację Kultury Irlandzkiej z Poznania.

IK

ul. Sączewskiego 6: +48 32 368-07-00 do 02